Види метеликів

Головчаки
Родина Головчаки

Родина Головчаків (лат. Hesperiidae) відноситься до надродини Косатцюватих (лат. Papilionoidea), лускокрилих, що містить яскраво забарвленних метеликів, які найчастіше зустрічаються вдень. Відомо більше 13,700 видів


Відмітною ознакою представників родини є булавовусі антени (вусики). Гусениці при обертанні в лялечку не прядуть кокон. Проте їх традиційна назва не зовсім відповідає реальності, оскільки серед них зустрічаються і види активні у сутінках, а денні є і серед інших лускокрилих (наприклад, Uraniidae, Zygaenidae, Castniidae). Крім того, денні лускокрилі відомі серед Castniidae і Zygaenidae.


Синявці
Родина Синявці

Синявцеві, або синявці (Lycaenidae, або — рідко — Cupidinidae) — родина денних метеликів. Нараховує близько 6 000 видів, переважно в тропіках, з них близько 500 — в помірній смузі північної півкулі. Це друга за чисельністю родина метеликів, вони складають приблизно 40% відомих видів метеликів.
Метелики зазвичай невеликі, з добре вираженим статевим диморфізмом, особливо в забарвленні крил. Розмах крил більшості видів 20-40 мм, у тропічних видів до 60 мм (наприклад, Thecla coronata).
Забарвлення крил у самців — яскравіше, блискучо-блакитне, синє, оранжево-червоне, зелене, зрідка темно-буре (зазвичай у самиць буре, у самців же — синє, значно рідше однакове у обох статей). Знизу забарвлення крил буре або сірувате, як правило, з рядами дрібних колоподібних плям або тонкими поперечними смужками. Іноді задні крила мають тонкий «хвостик» (у хвостаток).


Косатці
Родина Косатці

Косатці (Papilioninae) — підродина метеликів родини Косатцеві (Papilionidae). Papilioninae поширені по всьому світі з більшістю видів знаходять у тропіках . Відомо приблизно 480 видів.
Метелики середніх, великих розмірів і дуже великих (рідко дрібних) розмірів, з найбагатшою різноманітністю забарвлення і малюнка крил. Розмах крил — 30 — 230 мм, у більшості видів близько 70-90 мм. Самиці зазвичай дещо більші самців. Груди і черевце в коротких волосках, часто з малюнком. Передні крила трикутні, широкі, із загостреною вершиною, їх зовнішній край рівний. Задні крила — округлі або подовжено-овальні, з увігнутим анальним краєм, часто у самців з довгим хвостиком.


Білани
Родина Білани

Біла́нові (Pieridae) — родина великих (розмах крил 45—60 мм) денних метеликів переважно білого кольору.
Відомо понад 500 видів, поширених в усіх частинах світу; в Україні відомо близько 12. Серед біланових є небезпечні шкідники сільськогосподарських культур. Найбільш звичайні і поширені з них білан капустяний (Pieris brassicae) і білан жилкуватий (Aporia crataegi). Білан капустяний літає у квітні — травні і (друга генерація) в липні—серпні; зимують лялечки останньої генерації. Його гусінь об'їдає листя різних хрестоцвітих до крупних жилок. Гусінь білана жилкуватого при масовій появі зовсім оголює великі сади, пошкоджує вона і деякі лісові дерева. Цей білан літає в червні—липні. Зимує гусінь в зимових кублах (стягнуті павутинням об'їдені листки).


Косатці
Родина Сонцевики
p>Родина сонцевики, або німфаліди (Nymphalidae) — це одна з найбільших родин денних метеликів. Метелики ці мають строкате і яскраве забарвлення, що часто містить рудий, коричневий і жовтий кольори. Представники родини мають різні розміри залежно від походження: від невеликих до дуже великих.
Великі, часто яскраво забарвлені метелики. Сполучення жовтогарячого або рудого тла з чорним властиво багатьом видам. Нижня частина крил навпаки часто однобарвна, схожа із сухим листям, корою дерев, грунтом. Відрізнити сонцевиків можна по змінених передніх ногах: вони зменшені і притиснуті до тіла, тому, коли метелик сидить, здається, що у нього чотири ноги. Ці кнцівки позбавлені коготків, сильно вкорочені й покриті густими волосками у виді щіточки. На крилах ніколи не буває потовщена жодна жилка.Дизайн, верстка © 2014 Роман Шарий