Макрофотозйомка

Макрофото

Макрофотогра́фія ( англ. Macro Photography) — один із напрямків фотографії, призначений для зображення дрібних об'єктів у крупному маштабі. Класичні поняття фотографії усе частіше приводять для малоформатного кінокадру 24х36мм, тому розумним буде прив'язуватися саме до цього формату, отже макрозображення — це зображення, які показують об'єкт у масштабі від 1:1 до 10:1, або від звичного розміру (life-size), до збільшеного вдесятеро, перераховуючи масштаб відповідно до кадру 24х36мм. З часом термін був розширений, і під терміном макро розуміють фотографію, яка, будучи роздрукованою у стандартному розмірі 102х152 мм (4х6 дюйма) зображує предмети у реальному масштабі (1:1) або крупніше.

Фотоапарат для макрозйомки

Canon 70D

Яку фотокамеру віддати перевагу для - макрозйомки? Насправді - цілком не погані макро-фотографії можна робити і звичайної цифромильниця - так як і в таких фотоапаратах є відповідний режим і можливості об'єктиву теж часто бувають на висоті, але зеркалка все ж зручніше. Використовуючи зеркалку - ми зможемо підібрати необхідний об'єктив, і тримати всі налаштування під контролем, домагаючись максимального результату!

Об'єктив для макрозйомки

Об’єктив для макрозйомки

Якщо говорити про компактному фотоапараті - то вибору у нас немає, об'єктив заміні не підлягає :) Зате, якщо Ви вирішите купити спеціальний макро-об'єктив для дзеркального фотоапарата - то і вибір безумовно є! Одним з найпопулярніших об'єктивів цього типу - є Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM. Це скло призначене для «кропнутой» (не великих) матриць камер, якими і є матриці у більшої частини аматорських і напівпрофесійних цифрових фотоапаратів. З урахуванням зменшеної матриці - еквівалент фокусної відстані складає майже 100мм. Об'єктив дозволяє робити фотографії в масштабі 1:1, тобто зображення може проектуватися на матрицю в масштабі 1:1, тобто в реальному розмірі! Дуже не багато об'єктиви здатні на таке! Професійний фотограф може використовувати Canon EOS 5D і об'єктив призначений для його 35-міліметрової матриці - Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM. Також можна використовувати і не дорогі зум - об'єктиви з функцією макро-зйомки, типу SIGMA AF 70-300mm f/4-5.6 APO, макро режим в цього об'єктива діє на фокусних відстанях від 200 до 300 мм і робить можливим фокусування на відстані всього 95 см до об'єкта, при цьому збільшення може становити від 1:2,9 до 1:2. Теж не погано! Хоча і не так добре, як у спеціалізованих об'єктивів.

Ще один бюджетний варіант для макрозйомки дзеркалкою - макрокільця - При їх застосуванні Ви і зі звичайним об'єктивом зможете наблизитися до об'єкту зйомки так близько - як побажаєте. Але при застосуванні макро-кілець (особливо-не дорогих), перестає працювати як мінімум частина автоматики фотоапарата - наприклад автофокус і контроль діафрагми, що дуже і дуже не зручно!


Дизайн, верстка © 2014 Роман Шарий